مراسم گرامیداشت روز جهانی گردشگری امروز ۴ مهرماه در سالن اجلاس سران با حضور علی اصغر مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، علی اکبر صالحی؛ رییس سازمان انرژی اتمی، حسینعلی امیری؛ معاون پارلمانی ریاست جمهوری برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرهنگی آنا، گرامیداشت روز جهانی گردشگری صبح امروز؛ ۴ مهر ماه در سالن اجلاس سران برگزار شد. در بخش آغازین برنامه ضمن اجرای شعرخوانی توسط صابرخراسانی متن پیام طالب رفاعی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری توسط امیرحسین مدرس که اجرای این برنامه را برعهده شد قرائت شد.

در این پیام آمده بود:

<<امروزه صنعت گردشگری، سومین صنعت بزرگ صادراتی جهان پس از مواد شیمیایی و سوخت است که امید، رفاه و درک متقابل را برای بسیاری از زندگی ها در سراسر جهان به ارمغان می آورد. تنها در سال گذشته یک میلیارد و ۲۳۵ میلیون مسافر از مرزهای بین المللی گذر کردند و این رقم تا سال ۲۰۳۰ به ۱,۸ میلیارد نفر خواهد رسید. در حالی که روز جهانی گردشگری ۲۰۱۷ را جشن می گیریم، پرسش این است که چگونه می توانیم به این نیروی تحول بخش قدرتمند که ۱.۸ میلیارد فرصت به همراه دارد برای کمک به تبدیل این جهان به جایی بهتر و پیشرفت توسعه پایدار در محورهای پنج گانه ذیل قدرت دهیم:
۱- اقتصادی: ایجاد رشد فراگیر
۲- اجتماعی: فراهم کردن مشاغل شایسته و توانمند سازی جوامع
۳- محیط زیست: حفاظت و غنی سازی محیط زیست و مقابله با تغییرات اقلیمی
۴- فرهنگی: بزرگداشت و حفظ تنوع، هویت و فرهنگ ملموس و ناملموس
۵- صلح: به عنوان یک پیش نیاز ضروری برای توسعه و پیشرفت
مجمع عمومی سازمان ملل متحد سال ۲۰۱۷ را به عنوان سال جهانی گردشگری پایدار برای توسعه اعلام کرد، این یک فرصت منحصربه فرد برای همه ماست تا با همکاری یکدیگر نقش سفر و گردشگری را به عنوان یک فعالیت بزرگ بشر در قرن بیست ویکم در ایجاد آینده ای بهتر برای مردم، سیاره، صلح و رفاه ترفیع دهیم.
در روز جهانی گردشگری هر زمانی که سفر می کنید، به هر کجا که سفر می کنید به یاد داشته باشید که: به طبیعت احترام بگذارید، به فرهنگ احترام بگذارید، به میزبان خود احترام بگذارید.
شما می توانید همان تغییری باشید که جهان به دنبالش هستید، شما می توانید یک سفیر برای آینده ای بهتر باشید.>>

در بخش دیگری از این مراسم محب خدایی گفت: <<روز جهانی جهانگردی برای خانواده بزرگ گردشگری کشورمان روز مهم و بزرگی است، اما پیش از هر سخنی مایلم از رویدادی بزرگ و حماسه ای ماندگار یاد کنم که همه عظمتش را وامدار نام مبارک ابی عبدالله الحسین علیه السلام است. واقعه عاشورا و فداکاری اصحاب آن حضرت که موجب پایداری دین و عزت دینمداران شد، از آثار با برکت قیام او بود که بعد از ۱۵ قرن، جوانان برومند و سلحشور ما حماسه دفاع مقدس را که امروز در هفته بزرگداشت آن هستیم، آفریدند و با ایثار و فداکاری خود اجازه ندادند غبار ذلت بر چهره تابان این مرز و بوم بنشیند.خوشبختم که بگویم بخشی از خاطرات دفاع مقدس اکنون در قالب <<ستاد راهیان نور>> به خانواده بزرگ گردشگری پیوسته و در حافظه ملی کشورمان به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری کشور به ثبت رسیده است.>>


وی عنوان کرد: <<مایلم در اینجا به این نکته اشاره کنم که از زمان استقرار دولت یازدهم، خصوصا پس از دوران رفع تحریم ها، گردشگری در منظومه ت کشور و در کانون توجه همه دولتمردان و اقشار مردم قرار گرفته است. به یاد بیاوریم که چگونه گردشگری در دوران تحریم ها دچار ریزش و رکود شده بود، اما گردشگری هم اینک به عنوان <<مطالبه ملی مردم>> در صدر برنامه ریزی های دولت قرار گرفته است.>>

معاون گردشگری تصریح کرد: <<ما اینک در آغاز سال اول اجرای برنامه ششم توسعه هستیم. مقدمات کار و جوانب اجرایی را برای ایفای تکالیف قانونی به تدریج فراهم می کنیم. همچنین برنامه های مکمل دیگر مانند برنامه اشتغال با هدفگذاری ۷۰هزار فرصت شغلی در بخش گردشگری و طراحی مقاوم سازی اقتصاد کشور از طریق اجرای <<برنامه های اقتصاد مقاومتی>> و برنامه ریزی های مربوط به <<تامین منابع برای پروژه های گردشگری>> و آموزش منابع انسانی از جمله فعالیت هایی است که هم اکنون در سرلوحه امور ما قرار دارد.>>

منبع:ana.

چگونه پولدار شویم

قانون جذب چه فوایدی دارد

برترین کفش بسکتبال

گردشگری ,جهانی ,سازمان ,معاون ,فرهنگی ,مراسم ,جهانی گردشگری ,اجلاس سران ,سالن اجلاس ,رییس سازمان ,در سالن

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
irantender drafilsabna mostafa1400 meelliiia golbaf125 ibexmobile leclyhora jozve3 nazijoonblog